Escape Room, jak sama nazwa wskazuje, jest pokojem, z którego trzeba się wydostać. Inaczej nazywa się go pokojem zagadek, które należy rozwiązać.

Escape Room stał się niezwykle popularną rozrywką. Możemy wybrać się tam sami, we dwoje (np. na ciekawą randkę) bądź większą ekipą znajomych.

Na czym polega Escape Room?

Zasady są proste – aby wydostać się z pokoju, należy rozwiązać wszystkie zagadki, które wcześniej trzeba też zlokalizować w pomieszczeniu. Musimy jednak zmieścić się w czasie (najczęściej jest to godzina zegarowa), ponieważ jeśli przekroczymy limit, wypuści nas właściciel takiego Escape Room’u czy osoba z obsługi.

Jakie są rodzaje Escape Roomów?

W związku z ich rosnącą popularnością powstało mnóstwo ciekawych rodzajów Escape Roomów.

Podzielone są one oczywiście ze względu na stopień trudności zagadek, a więc mamy do czynienia z pokojami dla początkujących, dla średnio zaawansowanych oraz dla „starych wyjadaczy”. Są również pokoje, do których można wybrać się z dziećmi.

Jeśli chodzi o tematykę Escape Roomów, możemy spotkać się z pokojami inspirowanymi horrorami (np. „Piłą”) czy filmami przygodowymi. Możemy także wybrać pokój o tematyce związanej ze snami, porwaniami, szpitalami psychiatrycznymi bądź legendami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj