Paznokcie hybrydowe dają mnóstwo możliwości stylizacji. Niektóre z nich są bardziej zaawansowane, inne prostsze. Paznokcie matowe to propozycja dla tych, którzy cenią oryginalny i niecodzienny wygląd, ale bez dużego wysiłku i poświęcania na to czasu. Jeśli jesteś jedną z takich osób, zobacz 2 proste sposoby na zrobienie matowych paznokci hybrydowych. Który wybierzesz?

Hybrydowe paznokcie matowe z matowym topem

Paznokcie matowe zrobione pierwszym ze sposobów urozmaicą wygląd Twoich dłoni bez dużego nakładu pracy. Zrobienie paznokci nie zabierze Ci dużo czasu, tak naprawdę nie więcej, niż robienie ich na co dzień. Wystarczy, że swój top hybrydowy w wersji błyszczącej zamienisz na matowy. Ale po kolei…

Jak zrobić paznokcie z matowym efektem? Jakie hybrydowe lakiery wykorzystać?

Przed stylizacją hybrydową skróć i opiłuj paznokcie oraz odsuń skórki. To ważne, bo zalane skórki sprawią, że manicure nie będzie trwały. Następnie weź bloczek polerski, aby zmatowić płytkę paznokcia. To zapewni odpowiednią przyczepność lakierowi. Możesz dodatkowo użyć primera, który wzmocni ten efekt.

Na tak przygotowane paznokcie nałóż cienką warstwę bazy, pokrywając dokładnie całą płytkę. Utwardź ją pod lampą LED i nałóż kolorowe hybrydowe lakiery, po 2 lub 3 warstwy, każdą także utwardzając. W przypadku jasnych kolorów wystarczą 2 warstwy, ciemne mogą czasami wymagać nałożenia 3.

Teraz moment na mat! Użyj matowego topu hybrydowego, zamiast zwykłego, aby uzyskać taki efekt. To proste! Wystarczy zamienić jeden produkt, żeby zupełnie odmienić manicure. Twoje paznokcie matowe są gotowe! Matowy top znajdziesz niemal u każdego producenta lakierów hybrydowych. Pamiętaj, żeby wybierać zawsze produkty dobrej jakości.

Paznokcie matowe bez dodatkowych produktów? To możliwe!

Drugi sposób na paznokcie matowe wymaga nieco wprawy, ale można się go szybko i łatwo nauczyć. Co ważne — nie musisz mieć nic, poza tym, co znajduje się w Twoim domowym zestawie do paznokci hybrydowych. Wystarczy Ci drobny bloczek polerski, taki, jakim matowisz płytkę przed malowaniem.

Jak użyć bloczka polerskiego, żeby uzyskać matowe paznokcie?

Pomaluj je jak zwykle hybrydą. Zakończ stylizację nałożeniem zwykłego topu albo topu no wipe. Kiedy już masz gotowy manicure, bloczkiem polerskim zetrzyj delikatnie cienką, błyszczącą warstwę lakieru, uzyskując matowy efekt.

Zwracaj uwagę na to, żeby ruchy polerką były delikatne i skierowane w różne strony. Dzięki temu paznokcie będą gładkie i bez żadnych rys. Zmatowienie wszystkich paznokci zajmie Ci trochę czasu, ale możesz też zrobić ten efekt tylko na jednym paznokciu lub kilku z nich. To genialna stylizacja na jesień, która jest ciepła, delikatna i zmysłowa.

Wiele pomysłów na matowe paznokcie znajdziesz w sieci. Zainspiruj się nimi i stwórz manicure hybrydowy w swoim własnym, charakterystycznym stylu. Który z podanych sposobów wybierzesz, żeby uzyskać matowy efekt na swoich paznokciach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj