Opieka osób starszych w Niemczech coraz częściej nazywana jest „zawodem przyszłości”. Dzieje się tak między innymi ze względu na szybko starzejące się niemieckie społeczeństwo. Szacuje się, że do 2035 roku liczba seniorów w Niemczech może wynosić nawet 20 milionów. Dobra renoma polskich opiekunek seniora gwarantuje im szeroki wybór wśród ofert pracy. Stąd zawód opiekunki stał się nie tylko dobrze płatny, ale zapewnia także stabilną branżę. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy do rozpoczęcia pracy w opiece potrzebna jest biegła znajomość języka niemieckiego.

Znajomość języka w pracy opiekunki seniora

Najpewniejszym sposobem na zapewnienie sobie stabilnego i bezpiecznego zatrudnienia jest podjęcie współpracy z agencją opiekuńczą. Są to firmy, które organizują cały wyjazd i pomagają we wszelkich formalnościach. Jednak aby podjąć współpracę z agencją najczęściej musimy spełnić dwa warunki. Jednym z nich jest doświadczenie w opiece – niekoniecznie profesjonalne, drugim – język niemiecki. Mitem jest, że osoba chcąca rozpocząć pracę w opiece seniora musi posługiwać się nim biegle. Bardzo dobra znajomość języka znacząco ułatwi nam pobyt i może wpłynąć na lepsze wynagrodzenie. Natomiast do podjęcia pierwszej pracy wystarczy język niemiecki w stopniu komunikatywnym. Dzięki niemu opiekunka jest w stanie zapewnić komfort osobie starszej. Dużą częścią pracy opiekunek jest komunikacja z podopiecznym. Do innych obowiązków na zleceniu mogą należeć także zakupy czy wizyty w aptece. W takiej sytuacji znajomość języka niemieckiego również okazuje się niezbędna.

Gdzie znaleźć uczciwego pracodawcę?

Jeśli myślisz o podjęciu pracy w opiece koniecznie zadbaj o swoje bezpieczeństwo i warunki pracy. Na rynku znajdziemy w tej chwili agencje pośrednictwa pracy w opiece seniora w Niemczech. Dzięki nawiązaniu takiej współpracy otrzymujemy kompleksową pomoc w organizacji całego wyjazdu. Przykładem często polecanej firmy jest Veritas Opieka – jeden z liderów w branży opiekuńczej. Agencja proponuje pomoc na każdym etapie zlecenia i jedne w najwyższych wynagrodzeń w branży. Pensja opiekunki współpracującej z Veritas Opieka to średnio 1800€ netto miesięcznie. Istnieje również możliwość zarobienia dodatkowych środków poprzez skorzystanie z bogatej oferty premii i bonusów. Opiekunka seniora w Niemczech nie ponosi opłat za wyżywienie, zamieszkanie i transport. Szukasz pracy w opiece? Sprawdź najnowsze oferty w Veritas Opieka: opiekunka Niemcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj