Początek kalendarzowego lata to doskonała okazja do zabrania dzieci na wycieczkę w plener. Będzie to nie tylko świetny sposób na rodzinne spędzenie czasu, ale również praktyczna lekcja przyrody dla najmłodszych. Dziś podpowiemy, jak zorganizować udaną wycieczkę z dziećmi.

Na rowerze

Naszą pierwszą propozycją na wycieczkę jest wypad rowerowy całą rodziną. Wybierzmy okoliczne lasy oraz łąki, które możemy bez problemu przebyć na dwóch kółkach razem z maluchami. Starajmy się celować w trasy raczej na płaskim terenie, gdyż dzieci mogą mieć problem z podjazdami. Planując całodniową wycieczkę rowerową pamiętajmy również o przewidzeniu kilku przystanków, podczas których będziemy mogli posilić się i chwilę odpocząć. Będzie to również dobra okazja do tego, aby opowiedzieć dzieciom o otaczającej nas przyrodzie: roślinom, zwierzętom żyjącym w lesie czy historii danego miejsca. Dzieciom dużo łatwiej będzie zapamiętać nazwy czy informacje botaniczne, jeśli na żywo będą mogły zobaczyć dany egzemplarz. Ostatni przystanek na trasie możemy przeznaczyć na quiz, w którym sprawdzimy, ile nasze pociechy zapamiętały z naszych opowieści przyrodniczych. Oczywiście wszystko w formie zabawy, bo przecież wycieczka ma być przyjemnością a nie obowiązkiem.

Piknik na łące

Kolejnym pomysłem na przyjemne spędzenie czasu w gronie rodzinnym będzie zorganizowanie pikniku w plenerze. Przygotujmy duży koc, na którym zmieści się cała rodzina. Do tego kosz pełen smakołyków. Tu sprawdzą się różnego rodzaju kanapki, surowe warzywa i owoce pokrojone w cząstki, muffinki, kabanosy i inne drobne przysmaki, wedle gustów smakowych każdego członka rodziny. Do tego koniecznie zaparzmy herbatę w termosie oraz przygotujmy zimne napoje –  na piknik idealnie będzie pasowała lemoniada ze świeżo wyciśniętych cytryn lub domowy kompot. Ale piknik to nie tylko uczta kulinarna. Zaplanujmy także rozrywkę, w której udział wezmą zarówno dorośli, jak i dzieci. Polecamy zabrać ze sobą paletki do badmintona, piłkę do siatkówki czy frisbee, które będzie również idealnym sposobem na zaangażowanie do zabawy naszego psa. Oprócz gier typowo ruchowych możemy również wziąć ze sobą planszówki, które rozegramy całą rodziną.

Tak spędzone popołudnie dostarczy każdemu mnóstwa wrażeń, a przebywanie na świeżym powietrzu przyniesie nam wiele korzyści zdrowotnych.

A może…spacer w chmuarch?

Nasza trzecia propozycja na rodzinny wypad to prawdziwa gratka dla osób żądnych adrenaliny, a mianowicie – ścieżka w chmurach. Tego rodzaju atrakcje dostępne są w kilku lokalizacjach. My szczególnie polecamy tę znajdującą się w Karkonoszach. Ścieżka w chmurach to nic innego, jak wysoka wieża unosząca się ponad koronami drzew, na czubku której znajduje się platforma widokowa. Na górę prowadzi podest, a szczególną atrakcją jest zjazd rurą z samej góry w dół. Po drodze czekają nas również dodatkowe atrakcje w postaci ciekawostek botanicznych czy różnego rodzaju gier, które z pewnością zainteresują najmłodszych. A widok ze szczytu…zapiera dech w piersiach! Taka wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego z nas, a dla dzieci będzie doskonałą okazją do obcowania z przyrodą oraz poczucia dreszczyku emocji stojąc na wieży o wysokości 45 metrów.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą inspiracją do zorganizowania pełnych atrakcji wycieczek dla całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj